logo

   


 ARŪNAS PUKELIS: “GALĖDAVAU KRITIKUOTI IR UŽ NIEKĄ NEATSAKYTI. DABAR JAU TENKA IR ATSAKYTI”
Ketvirtadienis, 15 Birželis 2017 14:06

Prieš nacionalinės rinktinės rungtynes su Slovakija į Lietuvos futbolo federaciją rinkosi naujos sudėties Vykdomasis komitetas. Po pakeistų įstatų dalyvauti posėdyje turėjo nebe šešių, o visų dešimties apskričių futbolo federacijų vadovai.

arunas pukelis

Klaipėda, Šiauliai, Marijampolė ir Tauragė nuo šiol ne tik siūlys sprendimus, tačiau taip pat galės už juos balsuoti.

Futbolas.lt susisiekė su visų keturių apskričių federacijų prezidentais ir išsiaiškino, kiek svarbu, jiems dalyvauti VK veikloje.

A.Pukelis (TAFF): “Galėdavau kritikuoti ir už nieką neatsakyti. Dabar jau tenka ir atsakyti”

Sakykite, kiek jums svarbu dalyvauti Vykdomojo komiteto veikloje?

Kiekvienam žmogui, kuris dalyvauja futbolo veikloje, postas Vykdomajame komitete yra svarbus. Kaip bebūtų, šiandieniniai įstatai komiteto nariams suteikia daug galių. Būdamas jos dalimi – matai visą virtuvę, matai, kuria linkme einame, ką galime pakeisti ir panašiai. Atsakomybė didelė, tačiau tai yra svarbu.

Kuo jūsų dalyvavimas VK veikloje prisidės prie apskrities reikalų?

Sakyčiau, kad pakeitus įstatus atstatyta teisybė. Juk futbolas žaidžiamas kiekvienoje apskrityje, o Vykdomojo komiteto narys atstovauja savo apskrities futbolo bendruomenei. Tas žmogus yra tarsi tarpininkas. Dabar Tauragėje futbolo žmonės iš pirmų lūpų sužino, kas vyksta, o jie jaučia, kad pagaliau dalyvauja futbolo veikloje.

Ar per pirmąjį posėdį pateikėte siūlymų?

Aš nemanau, kad tai pirmas posėdis. Anksčiau aš dalyvaudavau išplėstiniuose posėdžiuose ir savo pasiūlymų esu pateikęs ne vieną. Aš ir tuomet jaučiausi pilnateisis narys, nepaisant to, kad neturėjau balso teisės. Dėl to buvo lengviau. Galėdavau kritikuoti ir už nieką neatsakyti. Dabar jau tenka ir atsakyti. Taisytinų dalykų yra labai daug. Visų pirma – LFF valdymo struktūra. Aiškios pareigybinės nuostatos, kas už ką atsakingi. Labai aiškus visų šakinių remiamų programų biudžetavimas. Jų atskaitomumas. Kontrolė. Jaunių programa. Visi kalba, kad kažkokia programa nupirkta, tačiau ji neveikianti. Be to, susidaro įspūdis, kad niekas nežino, kur ji yra. Taip negali būti. Ji turi būti veikianti ir, aišku, adaptuota Lietuvai.

Toliau A lyga. Vienaip ar kitaip tai yra mūsų elitinis futbolas, kuris reprezentuoja federaciją. Todėl privalome jai padėti.

Ar bus sumažintas LFF biurokratinis mechanizmas?

Pokyčiai bus pastebimi labai greitai. Reikia sulaukti veiklos audito ir bus priimti sprendimai. Kita vertus, jau ir dabar tam tikruose padaliniuose vyksta žmonių sumažinimas.

      

G.Radavičius (ŠAFF): “Anksčiau veikdavo principas: myliu – nemyliu, gražus – negražus”

Sakykite, kiek jums svarbu dalyvauti Vykdomojo komiteto veikloje?

Anksčiau nebuvo nei principų, nei kriterijų, dėl ko šešios apskritys patekdavo į Vykdomąjį komitetą, o keturios nepatekdavo. Veikdavo principas: myliu – nemyliu, gražus – negražus.

Visos apskritys yra vienodos, todėl logiška, kad dabar visos patenka į Vykdomąjį. Pagaliau ne pavardė patenka, o patenka apskritis. Dabar tu girdi informaciją iš pirmų lūpų ir viskas vyksta nebe sugedusio telefono principu.

Antra – išsiplėtęs Vykdomasis – daugiau demokratijos. Aš manau, kad tai yra gerai. Lygiai taip pat gerai ir Šiauliams, nes jie Vykdomajame iki šiol vietos neturėjo.

Ką Lietuvos futbolo valdyme reikia keisti pirmiausia?

Dabar vargsta apskritys, nes neturi finansavimo. Iš mėgėjų renkami didžiausi starto mokesčiai. Negali taip būti, kad Vilniaus apskritis, Šiaulių apskritis arba Telšių apskritis gauti vienodai pinigų. Tai paprasčiausiai nelogiška.

Būdami visi valdžioje, visi prezidentai galėsime diskutuoti, koks tas finansavimas turėtų būti. Kam daugiau? Kam mažiau? Kokie kriterijai? Šiuos klausimus bus galima išspręsti žymiai lengviau.

Prezidento postas – nėra garbė. Tai yra tarnystė futbolui. Man, kaip naujai atėjusiam žmogui, keista, kad asociacijų prezidentai gauna algą, o apskričių federacijų prezidentai – ne.

Aš ne už tai, kad reikia mokėti prezidentams kažkokius didžiulius pinigus, tačiau aš už tai, kad galėtum pasisamdyti žmogų, kuris galėtų tvarkyti buhalteriją, interneto svetainę. Norisi, kad tai būtų civilizuota ir jis už tai gautų atlygį.

Ar per pirmąjį posėdį pateikėte siūlymų?

Pirmame posėdyje buvo iškeltas klausimas, kad apskritys ruoštų savo pasiūlymus, kaip turėtų būti finansuojamos apskritys. Turime galimybę išdėstyti savo mintis, o tada ieškosime bendrų vardiklių.

      

Romualdas Jonaitis (KLFF): “Nėra taip, kad nebūdamas VK nariu – aš nedirbau futbolo labui”

Sakykite, kiek jums svarbu dalyvauti Vykdomojo komiteto veikloje?

Per atvirus posėdžius kūrėme Lietuvos futbolo strategiją, tai svarbu ir priiminėjant sprendimus. Kaip bebūtų, pagal naujus įstatus Vykdomasis komitetas yra pagrindinis valdymo organas. Apskrities federacijų prezidentai geriausiai žino ko reikia, norint gerinti ir tobulinti tiek infrastruktūrinius, tiek kitus klausimus. Jie geriausiai gali reprezentuoti savo apskritį, išreiškiant savo valią ir priimant sprendimus.

Mano istorija Lietuvos futbole jau viršija dvidešimt metų. Nėra taip, kad nebūdamas VK nariu – aš nieko nedariau futbolo labui, o dabar pradėsiu daryti. Arba darai, arba nedarai, nepriklausomai nuo aplinkybių. Skirtumas tik tas, kad dabar galiu pats tiesiogiai dalyvauti diskusijose ir sprendimų priėmime. Gali pakurti didesnę vertę.

Ar per pirmąjį posėdį pateikėte siūlymų?

Dėl tam tikros asmeninės situacijos nedalyvavau.

Nemanote, kad norint normaliai veikti, apskričių federacijų finansavimas turėtų būti kitoks?

Šis klausimas iškeltas prieš 6 – 7 metus, tik dabar aktualizuotas. Reikia suprasti, kad gauti finansus, nereiškia – pasiekti rezultatą. Finansus reikia tinkamai paskirstyti ir tinkamai valdyti. Apskričių federacijų prezidentai turės prisiimti atsakomybę, kad pasiektų iškeltus tikslus. Tada nebūtų tuščia kalba – duokit pinigų. Turi būti iškelti tikslai, uždaviniai, turi būti aiškiai sudėliota struktūra, sudėliotas finansavimas ir, aišku, atskaitomumas.

      

Žydrūnas Buzas (MAFF): “Šakinių asociacijų prezidentai gauna 1500 – 2000 eurų atlyginimus, o visa apskrities federacija – 500”

Sakykite, kiek jums svarbu dalyvauti Vykdomojo komiteto veikloje?

Tiek svarbu, kiek svarbu pačiai Marijampolės apskričiai. Svarbu, kad nebevyksta tokie posėdžiai, kokie vykdavo anksčiau. Turiu omeny, kad dar prieš patį Vykdomojo posėdį būdavo nuspręsta, ką reiks priimti ir kaip balsuoti. Dabar galima ir pasiginčyti, ir padiskutuoti, ir prieiti bendros nuomonės.

Ar per pirmąjį posėdį pateikėte siūlymų?

Nedalyvavau. Buvau Anglijoje.

Kuo jūsų dalyvavimas VK veikloje prisidės prie apskrities reikalų?

Būnant VK nariu, dėl apskrities galima išsireikalauti kai kurių dalykų. Pvz. Prizai. Marijampolės apskrities federacija gauna 500 eurų per mėnesį. Tarkime, Vilkaviškyje vyksta veteranų turnyras, o ten žmonės paprašo pinigų taurėms. Tu privalai jas pirkti už savo pinigus, nes tų 500 tiesiog neužtenka.

Kokia išeitis?

Liepos mėnesiui ruošiame naują projektą, pagal kurį apskrities federacijos kas mėnesį gautų 1200 – 1500 eurų. Tai juk nėra daug, tačiau už tuos pinigus būtų galima bent buhalterę nusisamdyti. Dabartinis finansavimas nesuprantamas – šakinių asociacijų prezidentai gauna 1500 – 2000 eurų atlyginimus, o visa apskrities federacija – 500.

 

R Ė M Ė J A I
Žemaitijos guoliai, UAB Alebrika, UAB SUKTUKAS, IĮ spa ir sporto klubas Eola Statybinės medžiagos Tauragėje Stragutės mėsa, UAB Olanus, langai ir durys UAB Molupis ir Ko "Advokato Piotro Orlovo kontora" GIVOVA Saugos tarnyba Tausauga
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama
I n f o r m a c i n i a i   r ė m ė j a i
kurjeristvktradijastzinios
manotauragetauragietistbalsastinfo
P a r t n e r i a i
ftvtafftvijsmsaltiniskd

© 2007-2017 Visos teisės saugomos. VŠĮ "Tauragės futbolas". Kopijuoti svetainės turinį be klubo sutikimo griežtai draudžiama!