logo

   


 Į LIETUVĄ GRĮŽĘS A.BRIAUNYS: APIE TRENERIO KARJERĄ IR ESTIJOS FUTBOLĄ
Pirmadienis, 29 Gegužė 2017 21:32

Sezono eigoje iš Silimajės "Kalev" vyriausiojo trenerio posto pasitraukęs Algimantas Briaunys visai neseniai sugrįžo į Lietuvą ir prisijungė prie Tauragės "Tauro" trenerių štabo, kuriame pakeitė išvykusį ukrainietį Valerijų Sidorčiuką.

Algimantas Briaunys 1

52-ejų metų strategas prieš tai taip pat žaidė futbolą - per daugiau nei 20 metų trukusią futbolininko karjerą A.Briaunys rungtyniavo Lietuvoje, Rusijoje, Gruzijoje, Estijoje, Danijoje bei Latvijoje, o dabar jau daugiau nei dešimtmetį kremta trenerio duoną.

Buvęs Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės vartininkas grįžęs į Lietuvą portalui futbolas.lt papasakojo apie savo trenerio karjerą, Estijos futbolo įdomybes bei tai, su kuo teko susidurti per tuos užsienyje praleistus metus.

Karjeros pradžia ir pirmieji pykčiai

Karjerą Latvijoje užbaigęs A.Briaunys būtent ten ir pradėjo savo trenerio karjerą. Tiesa, jį į ten pastūmė tuometinis jo komandos treneris iš Rusijos.

“Pačioje karjeros pabaigoje rungtyniavau Liepojos “Metalurgs” ekipoje, kurią treniravo rusas Anatolijus Shelestas. Būtent nuo jo mano trenerio karjera ir prasidėjo, nes jam kaip ir reikėjo asistento ir padėjėjo. Po metų Latvijoje jis pasiėmė mane kartu į Rusiją, “Oryol” klubą. Pirmame sezone laimėjome pirmenybes ir iškopėme į pirmą šalies lygą, o tas debiutinis sezonas taip pat nebuvo blogas – užėmėme šeštą vietą. Deja, bet vėliau mūsų keliai išsiskyrė”,- apie savo trenerio karjeros pradžią pradėjo kalbėti A.Briaunys.

Mįslingai apie išsiskyrimą kalbėjęs specialistas pripažino, kad trenerio karjeros pradžioje padarė nemažai klaidų, o dabar dėl jų yra ne itin malonu.

“Buvau jaunas treneris ir pradėjau lįsti ten, kur nereikia. Pradėjau lįsti ten, kur dabar, kai jau turiu patirties, nei vienam savo padejėjui ar asistentui jokiu būdu neleisčiau kišti nosies. Tai yra vyriausiojo komandos trenerio virtuvė ir į ją nevalia lįsti niekam. Tada aš to nesupratau, nežinodamas šito dalyko įlindau ten, kur nereikia, susipykau su treneriu ir teko išvykti. Tada grįžau į Lietuvą, Klaipėdos “Atlantą”, su kuriuo nuolat būdavome tarp prizininkų. Tada teko dirbti su Šenderiu Giršovičiumi, o vėliau ir su Igoriu Pankratjevu”,- apie karjeros posūkius po konflikto tęsė treneris.

Algimantas Briaunys 2

Estijos futbolo hierarchija

Vėliau A.Briaunys sugrįžo ten, kur buvo rungtyniavęs ir anksčiau – į Estiją, o tiksliau, į Talino “Floros” komandą, kuri, pasak paties stratego, yra labai glaudžiai susijusi su nacionaline Estijos futbolo rinktine ir pačia Estijos futbolo federacija.

Įdomu ir tai, kad tuo metu A.Briaunys vartininkų treneriu dirbo ne tik “Floros” komandoje, tačiau ir Estijos nacionalinėje futbolo rinktinėje.

“Dauguma dabartinių Estijos vartininkų yra praėję pro mano rankas, nes dirbdamas “Floroje” turėjau galimybę dirbti ir rinktinėje, kurios pagrindą sudarė tie patys “Floros” futbolininkai. Deja, po metų Estijos futbolo federacija išreiškė nepasitikėjimą manimi, nes išėjau į kitą Talino komandą bei prisijungiau prie daugkartinio šalies čempiono “Levadia” klubo.

Federacija taip padarė dėl to, nes palikau jų globojamą klubą ir persikėliau į principinio varžovo gretas. Lietuvoje gali dirbti bet kuriame klube bei būti rinktinėje, tačiau ten viskas kitaip – privalai būti “Floros” narys. Galbūt dabar tai pasikeitė, tačiau seniau būdavo tokia tvarka. Prie rinktinės “svetimų” neprileisdavo”,- prisiminimais apie pirmą trenerio etapą Estijoje dalijosi buvęs Lietuvos rinktinės futbolininkas.

“Levadios” komandoje pradirbau trejus puikius metus, per kuriuos tapome Estijos čempionais, puikiai sudalyvavome Europoje, praėjome tris etapus. Tada tai buvo labai gera komanda – jos pagrindą sudarė tuo metu dar labai jauni futbolininkai, kurie šiuo metu sudaro Estijos rinktinės branduolį.

Deja, bet ir vėl buvau priverstas keisti komandą, nes klubo savininkas įsivėlė į aferą su nekilnojamuoju turtu, prarado visus savo pinigus ir klubas tapo neįgalus mokėti treneriams iš užsienio. Vėl teko grįžti į Lietuvą”,- pasirinkimą treniruoti Gargždų “Bangą” komentavo treneris.

Tiesa, vos po dviejų metų A.Briaunys vėl sugrįžo į “Levadia”. Klubas atsikratė skolų, stabilizavo finansinę situaciją ir vėl pradėjo kelią Estijos futbolo viršūnės link. Bet ir tada klube lietuvis išbuvo vos metus.

Algimantas Briaunys 3

Rusiški pinigai

Kai A.Briaunys pradėjo dirbti ten, kur dirbo iki šiol, Silamejės “Kalev” klube, komanda jau buvo maitinama rusiškais pinigais, dėl kurių stygiaus treneris su klubu buvo atsisveikinęs, tačiau vėliau vėl grįžo.

“Ten viskas buvo valdoma rusų, sukosi rusiški pinigai. Praėjusiais metais pralaimėjome taurės finalą “Floros” komandai ir vėl prasidėjo problemos. Klubas už tai negavo 250 tūkstančių eurų, o juk žinote, rusai viską planuoja į priekį. Tie pinigai jau buvo suplanuoti ir įdėti į komandos biudžetą, tad natūralu, kad jų pradėjo trūkti ir viskas pasimatė šio sezono pradžioje. Bet reikia paminėti, kad ir ankščiau tų problemų būdavo, bet sezono pabaigoje viskas susitvarkydavo. Juk ir pas mane žaidę lietuviai bėgdavo iš klubo su įvairiais skundais bei raštais, tačiau galiausiai viskas būdavo tvarkoj”,- pasakojo 52-ejų metų strategas.

Deja, tačiau prieš šį sezoną viskas tvarkoj nebuvo. Komanda komplektavosi sunkiai, o ir rezultatai sezono pradžioje nebuvo geri.

“Komanda sezonui pradėjo ruoštis sausio 11 dieną, o atvažiavęs į Estiją likau labai nustebęs. Treniruotėje stovi 7 žmonės, o penki iš jų yra legionieriai. Blogiausia tai, kad Estijoje komandoje gali registruoti tik 4 legionierius, tiesa, dar 4 gali registruoti dublerinėje komandoje ir turi galimybę juos vis keisti.

Likus savaitei iki pirmenybių pradžios į klubą atvažiavo ir Mindaugas Kalonas. Tiesą sakant, iš jo labai daug tikėjomės, tačiau teko šiek tiek nusivilti. Jis labai reaguoja į įvairius pletkus, tačiau aš jam jokių pretenzijų tikrai neturiu – kol jis buvo pas mane, tikrai gerai dirbo treniruotėse, stengėsi, bet į Estiją jis atvažiavo ne pačios geriausios formos ir gavo traumytę. Kai priimi žmones paskutinę minutę, visada rizikuoji ir nežinai, kokios formos jis atvyks.

Kai aš išvažiavau, ten vairą perėmę treneriai pradėjo jį “dusinti”, spausti ir reikalauti to, ko jis galbūt nebesugeba. Visos bėdos susidėjo į vieną – kai tu gyveni toli nuo tikrųjų namų ir dar negauni pinigų, yra labai sunku. Aš taip pat negavęs nei vienos algos nuo pat sausio mėnesio ir buvo labai sunku, ypač, kai reikėjo nuteikinėti žaidėjus rungtynėms ar treniruočių metu. Beje, sąlygos palyginus su ankstesniais metais taip pat labai suprastėjo, nebeliko tokio gero maitinimo, o futbolininkams, kuriems reikia treniruotis dukart per dieną, tai yra labai svarbu. Tuo labiau, kad visą pirmą ratą žaidėme tik išvykos rungtynes, tad prisidėdavo ir kelionės. Įdomu ir tai, kad po mano išvažiavimo klube vėl atsirado pinigų”,- “Kalev” klubo bėdas įvardijo A.Briaunys.

 

R Ė M Ė J A I
Žemaitijos guoliai, UAB Alebrika, UAB SUKTUKAS, IĮ spa ir sporto klubas Eola Statybinės medžiagos Tauragėje Stragutės mėsa, UAB Olanus, langai ir durys UAB Molupis ir Ko "Advokato Piotro Orlovo kontora" GIVOVA Saugos tarnyba Tausauga
reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama
I n f o r m a c i n i a i   r ė m ė j a i
kurjeristvktradijastzinios
manotauragetauragietistbalsastinfo
P a r t n e r i a i
ftvtafftvijsmsaltiniskd

© 2007-2017 Visos teisės saugomos. VŠĮ "Tauragės futbolas". Kopijuoti svetainės turinį be klubo sutikimo griežtai draudžiama!